e-mail:  redakcia@podduklianskenovinky.sk

Futbal III. liga

Krajské súťaže v stolnom tenise

Séria športových podujatí v réžii svidníckeho Centra voľného času

Sekretariát

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačivá OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac apríl, ktorá je splatná do 10.5.2022 (utorok).

ŠTK OOFZ

Schválila výsledky 19. kola 6. ligy dospelých, výsledky 8. kola 4. ligy žiakov sk. A a výsledok dohrávky 6. kola 5. ligy dorastu

Kontumuje: stretnutie 6. kola 5. ligy dorastu Sitníky - Miňovce 3:0 kont. - hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK, poplatok 5,- eur - Miňovce

Vzhliadla videozáznam zo stretnutia Rovné - V. Orlík na základe podnetu FK V. Orlík a považuje podnet za nie opodstatnený v plnom rozsahu aj na základe správy DZ, poplatok 10,- eur

KR OOFZ

21. kolo 6. liga dospelí - 14. a 15.5.2022 o 16.30 hod. : Radoma - Chotča (Seman, Malačina, Babiarčik - Vaško) sobota 14.5.2022 o 16.30 hod., Stročín - Breznica (A. Špak, Šturák - Šafranko), Miňovce - V. Orlík (Hamřik, F. Zápotocký - Feč), Mestisko - Tisinec (Seman, Šugár, Čonka - Brendza), Rovné - Sitníky (Hubáč, Kamenický, Sidorová - Mackanin), Kuková - Kalnište (Malačina, E. Tomko, R. Tomko - Burcák).

9. kolo 5. liga dorast - 14.5.2022 o 14.00 hod.: Miňovce - Radoma (Babiarčik), Sitníky - Chotča (Šugár), Rovné - Breznica (Hamřik).

10. kolo 4. liga žiaci - skupina A - 12.5.2022 o 17.00 hod.: Giraltovce - Kuková (E. Tomko), Koprivnica - Kalnište (R. Tomko).

7. kolo 4. liga žiaci - skupina B - 12. a 14.5.2022 o 16.00 hod.: V. Orlík - Tisinec (Sidorová) štvrtok 12.5.2022 o 16.00 hod., Stročín - Mestisko (Čonka) sobota 14.5.2022 o 10.00 hod.

KR vzhliadla videozáznam zo stretnutia Rovné - V. Orlík na základe podnetu FK V. Orlík a považuje podnet za nie opodstatnený v plnom rozsahu. Bez poplatku.

DK OOFZ

Trestá OŠK Miňovce finančnou pokutou 25,- eur za nenastúpenie na stretnutie 6. kola 5. ligy dorastu Sitníky - Miňovce, podľa RS čl.25/a, poplatok 5-eur

Trestá hráča FO Sokol Sitníky - Patrik Ľuberda - 1181856 - DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 5.5.2022, podľa DP čl. 45/1a,2, poplatok 10,- EUR

Trestá hráča TJ Topľan Lúčka - Samuel Talian - 1286713 - DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 5.5.2022, podľa DP čl. 37/3, poplatok 10,- EUR

Trestá hráča ŠK V. Orlík - Adam Košč - 1282491 - DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 5.5.2022, podľa DP čl. 37/3, poplatok 10,- EUR

Trestá hráča TJ Družstevník Rovné - Tomáš Ferenc - 1238166 - na základe podnetu KR po vzhliadnutí videozáznamu - DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 5.5.2022, podľa DP čl. 45/1b,2, poplatok 10,- EUR

Ruší ŽK hráčovi ŠK Orlík V. Orlík - Patrik Zavoda - 1321296 - na základe podnetu KR po zahliadnutí videozáznamu.

Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk

OOFZ Svidník

Po dlhej odmlke spôsobenej pandémiou sa opäť rozbehli školské športové súťaže. Organizátor Centrum voľného času vo Svidníku, ako aj žiaci a učitelia prijali tieto súťaže s nadšením a hoci bez pravidelných tréningov sa pustili do športového zápolenia s cieľom stretnúť sa, športovať a určite v každom v zúčastnených bolo cieľom aj zvíťaziť. Výsledky jednotlivých školských športových súťaží:

Okresné kolo v stolnom tenise žiakov ZŠ: 1. ZŠ Komenského Svidník, 2. ZŠ 8. mája Svidník, 3. ZŠ Karpatská Svidník. Okresné kolo v stolnom tenise žiačok ZŠ: 1. CZŠ sv. Juraja Svidník, 2. ZŠ Karpatská Svidník, 3. ZŠ 8. mája Svidník. Okresné kolo v bedmintone žiakov ZŠ: 1. ZŠ Karpatská Svidník, 2. ZŠ 8. mája Svidník, 3. ZŠ Komenského Svidník. Okresné kolo v bedmintone žiačok ZŠ: 1. ZŠ Karpatská Svidník, 2. ZŠ 8. mája Svidník, 3. ZŠ Kračúnovce. Regionálne kolo v MINIcoolvolley (3-kový volejbal) dievčatá: 1. ZŠ Mlynská Stropkov, 2. ZŠ Komenského Svidník, 3. ZŠ 8. mája Svidník. Regionálne kolo v MIDIcoolvolley (4-kový volejbal) dievčatá: 1. ZŠ Komenského Svidník, 2. ZŠ Mlynská Stropkov, 3. ZŠ 8. mája Svidník. Okresné kolo v Mini futbale  žiakov a žiačok ZŠ - McDonald`s Cup: 1. Spojená škola - ZŠ Budovateľská Giraltovce, 2. ZŠ Kračúnovce, 3. ZŠ Karpatská Svidník.

Už v tomto týždni si žiaci a žiačky zmerajú svoje sily v malom futbale, a do konca šk. roka je pripravených množstvo súťaží a podujatí nielen športového zamerania.

(jdcvč)

V uplynulú sobotu svoje majstrovské stretnutia odohrali mladší a starší dorastenci Svidníka. Tu sú výsledky.

STARŠÍ DORASTENCI U19

1 FK Svidník - MFK Sabinov 2:3 (1:2)

Domáci mali výborný vstup do zápasu už v 5. min si vytvorili čistú gólovú šancu, ktorú ale nepremenili. V 14. min. sa už ale ujali vedenia, keď Kurilla premenil pokutový kop. O 2 minúty domáci mohli zvýšiť, kedy nastrelili brvno. Potom domáci nepochopiteľne poľavili, čo súper dokonale využil a do polčasu stav otočil na 1:2. V druhom polčase naša U19 zatlačila súpera, z čoho vyústil vyrovnávajúci gól P. Kamenického. Keď sa už zdalo, že naši chlapci zápas strhnú na svoju stranu, prišiel ojedinelý protiútok súpera, z ktorého dokázali skórovať. V tomto zápase si zverenci trénerov Ladislava Harakaľa a Milana Košu minimálne bod zaslúžili, bohužiaľ, chýbal kúsok športového šťastia.

MLADŠÍ DORASTENCI U17

1 FK Svidník - MFK Sabinov 3:2 (3:1)

Naša U17 vstúpila do zápasu nebojácne a odhodlane potvrdiť výhru z minulého týždňa z Trebišova. Už v 13. minúte využil zaváhanie obrany M. Slivka a domáci sa ujali vedenia. O 7 minút neskôr sa ale hosťom podarilo vyrovnať gólom z rohu. Naši chlapci ale nenechali nič na náhodu, zatlačili súpera, z čoho vyústil ďalší gól M. Slivku. Po rýchlom protiútoku sa do polčasu ešte presadil náš najlepší strelec D. Hnat a naša U-17 viedla 3:1. Druhý polčas si naši mladíci vytvorili niekoľko výborných príležitostí, ktoré ale nedokázali premeniť. Zákonite prišiel trest v podobe druhého gólu súpera. V posledných minútach už ale súpera do ničoho nepustili a po kompaktnom výkone zaslúžene zvíťazili.

(mk)

Začala sa odvetná časť stolnotenisových súťaži. Obidve svidnícke družstvá sa predstavili u svojich súperov.

II. LIGA

Druholigisti začali odvetnú časť v boji o 1. - 6. miesto v Humennom, kde uhrali remízu.

ŠKST Humenné - ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník 9:9, B.: Magdziak 4; Vodila 2,5; Močilenko 2; Kmiť 0,5.

IV. LIGA

Štvrtoligisti v boji o 7. - 13. miesto cestovali do Jakovian. Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom, keď zvíťazili v obidvoch štvorhrách a darilo sa im aj v prvých sériách dvojhier. Svidníčania sa ešte snažili v tretej a štvrtej sérii uhrať aspoň remízu, ale domáci im už to nedovolili a pripísali si dôležité body v boji o záchranu.

STK Jakovany - ŠŠK Centrál Svidník B 10:8, B.: Kurečko, Kmiť po 3; Antoš 2.

(ku)

1. FK Svidník - MFK Snina 3:1 (1:1)

Treťoligoví futbalisti Svidníka sa v uplynulú nedeľu predstavili na domácom trávniku a súperom im boli futbalisti zo Sniny.

Svidníčania boli od úvodného hvizdu rozhodcu lepším mužstvom, čo potvrdili už v 7. minúte gólom Ivaneckého. Potom sa síce hra trochu vyrovnala a hostia dokonca v 30. minúte vyrovnali, no to bolo z ich strany takmer všetko.

Keď píšeme, že takmer všetko, tak preto, lebo jeden gól sa im ešte podarilo streliť, no do vlastnej brány... V 65. minúte sa tak Svidníčania ujali po druhýkrát vedenia, no a v 86. minúte víťazstvo Svidníka tretím gólom poistil Hirka. Zverenci trénera Vladislava Palšu a jeho hrajúceho asistenta Olivera Špilára tak na domácom trávniku bodovali naplno.

Zostava Svidníka: Vinclér - Makara, D. Čabala, Tatar, T. Čabala, Ivanecký, Hirka, Špilár, Guman, Haňak (90. Bartoš), Gajdoš (63. Luščík).

Najbližšiu nedeľu sa futbalisti 1. FK Svidník predstavia od 16.30 v Spišskom Podhradí.