e-mail:  redakcia@podduklianskenovinky.sk

Futbal III. liga

Hirka, Kupec, Koša a Harakaľ končia vo futbale

Z 2. ročníka tenisového turnaja SVIDNÍK OPEN 2023

Sekretariát

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačivá OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac august, ktorá je splatná do 12.9.2023 (utorok).

ŠTK OOFZ

Schválila výsledky stretnutí 5. kola 7. ligy dospelých

KR a DZ OOFZ

7. kolo - 7. liga Majstrovstvá OOFZ dospelí - 17.9.2023 o 15.00 hod.: Radoma - Sitníky (16.9.2023), Giraltovce - Kalnište (16.9.2023), Stročín - Lúčka, Rovné - Chotča, Kuková - Miňovce, Mestisko - Breznica.

1. kolo - 5. liga dorast - 16.9.2023 o 14.00 hod.: Breznica - Chotča, Sitníky - Mestisko, Miňovce - Rovné.

1. kolo - 4. liga - žiaci skupina A - 16.9.2023 o 10.00 hod.: Stročín - Tisinec, Radoma - V. Orlík.

1. kolo - 4. liga - žiaci skupina B - 14.9.2023 o 17.00 hod.: Kalnište - Giraltovce, Kuková - Lúčka.

KR vzhliadla videozáznam zo stretnutia 5. kola 7. ligy dospelých Kuková - Tisinec na základe podnetu FK Tisinec a považuje podnet za čiastočne opodstatnený. R správne nariadil PK, avšak nesprávne udelil ČK, mal udeliť ŽK za zmarenie jasnej gólovej príležitosti podrazením súpera v súboji o loptu v PÚ, poplatok 10,- eur.

DK OOFZ

Berie na vedomie stanovisko KR OOFZ k udeleniu ČK hráčovi ŠK Ondava Tisinec - Antonii Borta - (1468118) v stretnutí 5. kola 7. ligy dospelých Kuková - Tisinec a ruší účinky ČK podľa DP čl. 78/4a.

Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk

OOFZ Svidník

TJ Baník Kalinovo - 1. FK Svidník 3:2 (2:1)

Ani vo svojom šiestom vystúpení v novej sezóne nedokázali treťoligoví svidnícki futbalisti vyhrať. Ako píšeme aj na inom mieste, vo vedení klubu opäť nastávajú zmeny, no nič to nemení na fakte, že zverencom trénera Tomaša Susla sa nedarí.

V Kalinove v uplynulú nedeľu domáci vyhrávali už od 6. minúty, no Svidníčania dokázali správne zareagovať, keď v 18. minúte vyrovnal Vasiľ. Hra sa pomerne vyrovnala, no navrch miestami predsa len mali domáci. Teda aspoň gólovo, keď v 36. minúte sa po druhýkrát ujali vedenia. Po zmene strán chceli hostia zo Svidníka, samozrejme, vyrovnať, no domáci im v 62. minúte odskočili na rozdiel dvoch gólov. Snahu hráčov Svidníka znížiť, prípadne aj vyrovnať sa uprieť nedá, no ich úsilie stačilo akurát na korigovanie výsledku. V 70. minúte na konečných 3:2 z pohľadu domácich upravil z pokutového kopu Grejták.

Zostava Svidníka: Dzupina - Makara, Lukčo, Grejták, Pablo Felipe Rabelo Dos Santos, Aldahir Jiménez Yánez, Leško (53. Klučár), Pončák (73. Gajdoš), Vasiľ, Palaj, Guilherme Sergio dos Santos Lima.

Svidnícki treťoligoví futbalisti sú po šiestom kole na poslednej priečke skupiny Východ s jednou remízou a piatimi prehrami. V najbližšom kole v nedeľu 17. septembra sa od 15.30 hod. predstavia na domácom trávniku proti Lučencu.

(pn)

To, čo platilo pred pár týždňami, už neplatí. Nové vedenie 1. FK Svidník, ktoré sa funkcií ujalo len na začiatku leta, končí. Potvrdil nám to samotný prezident klubu Vladimír Hirka.

Ten síce vystupoval ako prezident klubu a plnil si všetky povinnosti vyplývajúce z tejto funkcie, no oficiálne v registri združení ako štatutárny zástupca ešte nebol uvedený. Malo sa tak stať až po skončení kalendárneho roka. Teraz je isté, že sa tak už nestane.

Vladimír Hirka nám potvrdil, že v klube končí on a spolu s ním aj športový riaditeľ Rastislav Kupec, ale aj tréneri dorastencov Milan Koša a Ladislav Harakaľ. Žiadne podrobnosti nám však nepovedal. „Nechcem sa bližšie vyjadrovať, je to interná záležitosť klubu,“ povedal nám Vladimír Hirka a ešte dodal, že po piatkovom telefonáte s primátorkou zabezpeča zápasy A mužstva do konca septembra. Kto aktuálne vedie klub, isté nie je. V registri je štatutárnym zástupcom stále Michal Goriščák st.

(ps)

Prvé septembrové dni sa vo Svidníku niesli v znamení 2. ročníka amatérskeho tenisového turnaja SVIDNÍK OPEN 2023, ktorý sa realizoval pod záštitou krajského poslanca Jána Vooka a mestského poslanca Pavla Olejára.

Počas dvoch dní svoje tenisové umenie predviedlo a sily si zmeralo 19 hráčov zo Svidníka, Stropkova a Košíc. Hralo sa v 4 skupinách na 1 víťazný set, kde z každej skupiny dvaja hráči postúpili do štvrťfinále, s hrou na dva víťazné sety.

Výsledky - štvrťfinále: D. Goriščak - B. Lacko 6:7, M. Macko - J. Kozák 6:2, P. Goriščak - L. Kišš 6:2, P. Bunda - M. Sakara 6:1. Semifinále: M. Macko - B. Lacko 6:7, 7:5, 10:6, P. Goriščak - P. Bunda 2:6, 3:5 skreč.

Vo finálovom zápase si prvenstvo zaslúžene vybojoval Stropkovčan Pavol Bunda, ktorý v dvoch setoch s výsledkom 6:4, 6:4 zvíťazil nad Miroslavom Mackom. Na treťom mieste skončili B. Lacko a P. Goriščak.

Aj keď premenlivé počasie tento rok turnaju veľmi neprialo, atmosféra na turnaji bola napriek tomu vynikajúca. Vysoká organizačná a herná úroveň hráčov je predzvesťou, že sa máme budúci ročník na čo tešiť. Krajský poslanec za okres Svidník Ján Vook po turnaji povedal: „Chcem sa touto cestou poďakovať hlavne riaditeľovi turnaja Vladovi Cupákovi a Paľovi Sirymu za skvelo organizačne zvládnuté podujatie. Výborné hracie podmienky a kvalitnú úpravu tenisových kurtov zabezpečilo OZ Stopball, na čele s Peťom Goriščákom, ktorý je ozajstným fachmanom v tejto oblasti, a ktorému patrí taktiež veľká vďaka.“

Za podporu tenisového turnaja SVIDNÍK OPEN 2023 organizátori ďakujú všetkým sponzorom: METALIMPEX-SK s.r.o., KOHAX s.r.o., MsiFur, TIPO - Ing. Tibor Popovec, Vermex LOKAL Beer & Restaurant, KUMSTAV s.r.o., ŠK CENTRUM Svidník, Radovan Olejár ml., Antón Gonos, Ján Lukáček a Podduklianske novinky.