e-mail:  redakcia@podduklianskenovinky.sk

Úradná správa č. 8 zo dňa 8.septembra 2022

Futbal III. liga

Dorastenci v akcii

Žiaci v kopačkách

Svoje majstrovské futbalové zápasy odohrali aj mladší a starší dorastenci 1. FK Svidník - zverenci trénerov Milana Košu a Ladislava Harakaľa.

STARŠÍ DORASTENCI U19

FKM Svidník - V. Šariš 1:2 (1:1)

Úvod zápasu vyšiel pre domácich ideálne, keď po hrubej chybe obrany hostí sa už v prvej minúte ujali vedenia gólom M. Bobáka. Hneď v druhej minúte mal ten istý hráč po rohovom kope, ako sa hovorí, na hlave, druhý gól, ale zaváhal. Hosťom sa do polčasu podarilo vyrovnať z ojedinelého protiútoku. V druhom polčase naši chlapci dobýjali bránu súpera, ktorý sa dostal pred našu bránu v druhom polčase asi iba dvakrát, ale z toho padol víťazný gól, paradoxne vlastný. Našim chlapcom sa aj napriek snahe nepodarilo vyrovnať, a tak tento zápas smolne prehrali.

MLADŠÍ DORASTENCI U17

FKM Svidník - V. Šariš 5:0 (3:0)

Už od úvodu zápasu naši mladší dorastenci ukázali, kto bude dominovať v tomto zápase. Prvý gól padol po úniku najlepšieho strelca súťaže D. Hnáta. O pár minút úradoval druhý z útočného tandemu M. Slivka a pridal druhý gól. Do kabíny chlapci odchádzali s trojgólovým vedením, pretože po peknej akcii D. Miháľa opäť skóroval M. Slivka. V druhom polčase naši chlapci predvádzali oku lahodiaci futbal a súperovi nedali vydýchnuť. Ďalšie góly pridali S. Haluška a R. Baran. Mladší dorastenci zvíťazili jednoznačne po veľmi kvalitnom výkone a usadili sa na špici 3. ligy.

(miko)

1. FK Svidník - FK Poprad 1:0 (1:0)

Treťoligoví svidnícki futbalisti sa v uplynulú nedeľu predstavili na domácom trávniku. Súperom im boli futbalisti spod Tatier.

Súboj Svidníka s Popradom bol vyrovnaný a o víťazstve domácich sa rozhodlo v záverečnej minúte prvého polčasu. Paradoxne o gól sa zaslúžili Popradčania, keďže si nešťastne strelili vlastný gól a rozhodli tak o víťazstve domáceho Svidníka 1:0.

ŽK: Sopko, Sova.

Zostava Svidníka: Vinclér - Maguľak, Guman, Ducár, Špilár, Ivanecký, Ivanko Macej (89. Gajdoš), Sova (83. T. Čabala), Hirka, Tokar (74. Klučár), Sopko.

V nedeľu 18. septembra sa futbalisti Svidníka predstavia v Kalinove.

(pn)

Svoje zápasy 3. kola III. ligy odohrali aj mladší a starší žiaci 1. FK Svidník. Tu sú výsledky.

MLADŠÍ ŽIACI U13

1. FK Svidník - TJ Rozvoj Pušovce 9:0 (3:0)

Od začiatku sme mali jasne navrch a v 6. minúte sme sa aj gólom Jakuba Kucera ujali vedenia. Fyzicky sme dominovali, no viazla nám kombinácia. Aj napriek tomu sme ešte do polčasu dvakrát Jakubom Slivkom a Maťom Lukáčom skórovali. Druhý polčas sme jasne ovládli. Hostia sa za polovicu dostávali len sporadicky. Strelili sme 6 gólov a zaslúžene si pripísali tretie víťazstvo v rade. Úspešnými strelcami boli 3x Michal Kucer, Tomáš Vaňko, Sebastián Slivovič a Jakub Kucer.

Zostava: Bojkas - Majda, Jurečko, Gajdoš, J. Kucer, Frančák, M. Kucer, Vaňko, Slivovič, Slivka, Ščerba, Lukáč, Irlbek. Tréner: T. Vinjar.

STARŠÍ ŽIACI U15

1. FK Svidník - TJ Rozvoj Pušovce 7:2 (1:2)

Naši futbalisti začali zápas veľmi dobre. Už v prvej minúte skóroval Jozef Ščerba dorážkou po Hijovej strele. Potom však hostia dvoma náhodnými gólmi otočili skóre. Druhý polčas vyznel jednoznačne v náš prospech. Hneď od úvodu sme zatlačili súpera k ich bráne a v priebehu 5 minút otočili skóre v náš prospech. Do konca zápasu potom strieľali góly po pekných akciách už iba naši chlapci. Hetrik zaznamenal Vlado Hij, krásnou individuálnou akciou sa presadil Luca-Toni Sivák a premiérový gól vsietil po páse Tobiasa Koudelku Tadeáš Cocuľa.

Góly: Hij 3, Ščerba 2, Cocuľa, Luca-Toni Sivák

Zostava: Halaj - Ferenc (36. Červeňák), N. Sivák, Varecha, T. Koudelka - Haluška (36. Žemlička), L. Sivák, Husák (50. Cocuľa), Čonka (50. M. Koudelka) - Hij, Ščerba (62. Pojezdal). Tréner: Igor Sagan.

(tv)

Sekretariát

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačivá OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac august, ktorá je splatná do 13.9.2022 (utorok).

VsFZ Košice plánuje organizovať školenia športových odborníkov ZDRAVOTNÍK, pre získanie licencie „kurz prvej pomoci.“ Prihlásiť sa môžete do15.9.2022 na sekretariát OOFZ Svidník. Na základe uzavretia prihlášok a podľa počtu frekventantov bude stanovený termín licenčného školenia.

ŠTK OOFZ

Schválila výsledky 5. kola 7. ligy dospelých

Schválila žiadosť OŠK Mestisko o odohratie stretnutí v obrátenom poradí: stretnutie 6. kola 7. ligy dospelých Chotča - Mestisko sa odohrá 11.9.2022 o 15.30 hod. v Mestisku a stretnutie 19. kola Mestisko - Chotča sa odohrá  30.4.2023 o 16.00 hod. v Chotči - vzájomná dohoda, poplatok 10,- eur  Mestisko

Žiada FK Giraltovce, FK Svidník a FK Kračúnovce o nahlásenie presného termínu konania turnajov prípraviek U9 a U11.

Prípravky U9 a U11 hrajú turnajovým spôsobom - usporiadateľ: Giraltovce od 10.9. do 24.9.2022, Svidník „A“ od 24.9. do 8.10.2022, Kračúnovce od 8.10 do 22.10.2022, Svidník „B“ od 22.10. do 30.10.2022.

Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1  do 14 dní

KR OOFZ

7. kolo - 7. liga Majstrovstvá OOFZ - dospelí - 18.9.2022 o 15.00 hod.: Radoma - Sitníky (Hubač, E. Tomko, R. Tomko - Brendza) sobota 17.9.2022, Stročín - Lúčka  (Hubáč, Znoj - Vaško), Rovné - Breznica (Džavoronok, Danko - Holub), Mestisko - Tisinec (Špak, Fatľa - Feč), Kuková - Chotča (Babiarčik, Š. Dovičák -  Burcák), V. Orlík - Kalnište (Šturák, Šugár - Šafranko).

1. kolo - 5. liga dorast  - 17.9.2022 o 14.00 hod.: Breznica - Chotča (Šturák), Miňovce - Rovné (Špak), Sitníky - Mestisko (Seman).

1. kolo - 4. liga žiaci - skupina B - 15.9.2022 o 17.00 hod.: Kalnište - Lúčka (R. Tomko), Kuková - Koprivnica (E. Tomko)

1. kolo - 4. liga žiaci - skupina A - 17.9.2022 o 10.00 hod.: Tisinec - Stročín (Šugár), Radoma - V. Orlík (Babiarčik)

DK OOFZ

Vyhovela žiadosti hráča OŠK Miňovce - Miroslav Malačina - 1200465 - o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 1 stretnutie  so skúšobnou dobou od 8.9.2022 do 8.12.2022, podľa DP 41/2, poplatok 10,- Eur - Miňovce

Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie  (čl.84 ods.1 DP).

Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk