e-mail:  redakcia

+421 54 7525151

Vo Svidníku sa konali cyklistické preteky Svidník Tour

V poradí 4. kolo východoslovenskej cyklistickej ligy nazvanej Východ Road ligy bolo v nedeľu 27. júna na programe vo Svidníku a okolí. S tradičným celkovým organizátorom ligy toto kolo nazvané Svidník Tour pripravil Martin Ždiňak s tímom svojich spolupracovníkov a spolupracovalo aj Mesto Svidník.

Cyklistické preteky, ktoré sa konali za bežnej premávky, v nedeľu o 10. hodine odštartovala primátorka Svidníka Marcela Ivančová. 87 cyklistov a cyklistiek z celého východu sa na štart postavili neďaleko Sochy arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku. 65 kilometrov dlhá trasa viedla zo Svidníka cez Hrabovčík, Rovné, Cerninu, Kurimku, Andrejovú. Bardejovskú Novú Ves, Belovežu, Hažlín, Ortuťovú, Cerninu, Rovné a Hrabovčík naspäť do Svidník s cieľom na rovnakom mieste, ako bol štart. Na trati bol, mimochodom, okrem iných aj amatérsky majster sveta v cyklokrose z roku 1989 Robert Glajza a nechýbali ani Svidníčania. V celkovom poradí bol spomedzi domácich cyklistov najlepší Imrich Krestianko ml., ktorý skončil na 16. priečke. Dodajme, že z 87 štartujúcich do cieľa nedošlo trinásti cyklisti, resp. cyklistky. Ceny najlepším odovzdával organizátor Martin Ždiňak a primátorka Svidníka Marcela Ivančová.

Výsledky podľa kategórií - Kadeti: 1. Martin Cisko, 2. Lukáš Harabin, 3. Tomáš Pončák, Muži A: 1. Dušan Kozel, 2. Pavol Špik, 3. Martin Senko, Muži B: 1. Igor Cibula, 2. Kamil Hronec, 3. Ivan Saloň, Muži C: 1. Robert Glajza, 2. Miroslav Kavuľa, 3. Rastislav Alschmann, Muži D: 1. Michal Kočan, 2. Jozef Potok, 3. Milo Cimbala, Muži E: 1. Pavol Kalana, 2. Rudolf Vavrek, 3. Ján Niedoba, Muži VCRL Elite: 1. Adam Szász, 2. Samuel Kováč, 3. Jozef Čan, Ženy: 1. Timea Štrbáková, 2. Jana Klembarová, 3. Ivana Švorcová.

Celkové poradie: 1. Dušan Kozel, 2. Adam Szász, 3. Samuel Kováč... 16. Imrich Krestianko ml., 23. Martin Ždiňak.