e-mail:  redakcia

 

 

 

+421 54 7525151

Deň s Technickými službami mesta Svidník priniesol aj nový slovenský rekord

    Stláčali rukami aj pučili nohami. Do kontajnera chceli napchať čo najviac plastových fliaš. Aj taký bol Deň s Technickými službami mesta Svidník, ktorý sa v sobotu 28. augusta konal na svidníckej pešej zóne.

    Počas Dňa s Technickými službami sa však na pešej zóne vo Svidníku nestláčali len fľaše. Ľudia starajúci sa o čistotu v meste predviedli všetko, čo majú. Plnili sa aj detské sny, keď medzi tými najpovolaniami zvykli dominovať smetiari. Technické služby vystavili techniku a pripravili aj ďalšie zaujímavosti nielen pre deti, ale aj dospelých. „Náš nultý ročník Dňa s TSMS sa podaril, teda aspoň s takými reakciami sme sa stretávali. Keďže sú moje moderátorské schopnosti na slabej úrovni, chcem využiť tento priestor na poďakovanie všetkým, ktorí sa aktívne zúčastnili tohto dňa.

   Odhady Svidníčanov sa napokon ukázali ako veľmi nepresné. Počet fliaš v 1 100 litrovej nádobe vysoko predčil očakávania. „Podarilo sa nazbierať 2 014 PET fliaš, čo je nový slovenský rekord a veľmi sa z toho tešíme. Veľmi pekne ďakujem, že ste sa zapojili a pomohli,“ oznámil výsledok pokusu o nový slovenský rekord a zároveň poďakoval všetkým, ktorí, ako sa hovorí, priložili ruku k dielu.

    Hoci sa v sobotu 28. augusta ľudia ešte učili, ako správne stláčať plastové fľaše, od nového roka pri ich povinnom zálohovaní to bude iné. Do špeciálnych automatov budú môcť vkladať iba nestlačené a nepoškodené fľaše. „Každá fľaša, ktorá bude označená Zetkom patrí nestlačená do zálohovacieho automatu a tie, ktoré nebudú takto označené, pokračujeme ešte v štandardnom režime,“ ozrejmil ešte Lukáš Dubec.

    Dodajme ešte, že súčasťou Dňa s Technickými službami mesta Svidník bola aj tombola, v ktorej všetci zapojení vyhrali hodnotné ceny, pričom tou hlavnou bola elektrická kolobežka.