e-mail:  redakcia

 

 

 

+421 54 7525151

Dni Svidníka lákali príjemným počasím

   Dni Svidníka majú za sebou vcelku vydarený ročník, pričom prvýkrát vo svojej histórii trvali tri dni. Do ich rámca totiž v nedeľu 2. júla zapadlo podujatie nazvané Deň s Technickými službami. Samotné Dni Svidníka sa konali v piatok 30. júna a v sobotu 1. júla. Čo je hlavné, prialo počasie, a tak sa Svidníčania, ľudia z regiónu i návštevníci mesta mohli v piatok i v sobotu večer na pešej zóne spokojne zabaviť. Program prvého dňa otvorili žiaci a pedagógovia svidníckej Základnej umeleckej školy, ktorých na javisku vystriedal spevák Mafia Corner, nasledoval koncert prešovskej kapely Hrdza, hlavne mladších potom potešil spevák Majself a vyvrcholením piatkového večera i noci bol koncert kapely Horkýže Slíže. Druhý deň patril vystúpeniu dvojice muzikantov a spevákov Laco Bernát - Daniel Hic, a potom ľudí na pešej zóne zabávala hudobná skupina Timanovci a po tomto zoskupením DJ Raka.

   Súčasťou Dní Svidníka boli tradične aj predajné trhy. Pešiu zónu zaplnili predajcovia s rôznym tovarom a nechýbali, samozrejme, ani stánky s občerstvením. Ako sme už uviedli v úvode, súčasťou Dní Svidníka bol aj Deň s Technickými službami mesta Svidník. Ako povedal ich riaditeľ Lukáš Dubec, historicky prvý Deň s Technickými službami zorganizovali v roku 2021 a po ročnej prestávke si toto podujatie zopakovali.

    Na pešiu zónu tak priniesli ukázať širokú škálu komunálnej techniky. A to nielen takú, ktorá je vo flotile Technických služieb, ale dokonca aj takú, ktorú by chceli v budúcnosti dokúpiť. Zároveň Východoslovenská vodárenská spoločnosť ako partner Technických služieb  priniesla ukázať aj svoju špeciálnu techniku. Návštevníci tak mohli vidieť rôzne typy kosačiek, malú komunálnu techniku, vysokozdvižnú plošinu, ale aj najstaršie vozidlo Technických služieb Zetor 6011, a takisto aj novučičké vozidlo na zber odpadu.

    Súčasťou Dňa s Technickými službami mesta Svidník boli aj súťaže, zaujímavé informácie, tombola a kultúrne vystúpenia Detského folklórneho súboru Makovička a giraltovského Folklórneho súboru Topľan.