e-mail:  redakcia@podduklianskenovinky.sk

 

 

 

+421 54 7525151

ŠPORT

 

 

Úradná správa 17. zo dňa 11. novembra 2021

Svidníčania hrali po takmer troch týždňoch

Svidnícky volejbal má eshop

 

 

 

 

 

 

Úradná správa 17. zo dňa 11. novembra 2021

Sekretariát

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk

VV OOFZ schválil termín Volebnej konferencie OOFZ dňa 26.11.2021 vo Svidníku.

Volebná komisia OOFZ vyhlasuje podľa čl. 31/3 Stanov OOFZ Volebnú konferenciu (voľby do orgánov OOFZ) ktorá sa uskutoční dňa 26.11.2021 (piatok) o 17:00 hod. v reštaurácii AB Svidník.

Pozvánka bude klubom zaslaná mailom prostredníctvom ISSF managera.

Navrhnúť kandidáta na volenú funkciu podľa čl. 16/1 Stanov OOFZ je oprávnený člen OOFZ a riadny člen OOFZ (futbalový klub).

Návrhy kandidátov na volených členov orgánov OOFZ (s uvedením jeho kontaktu) musia byť podané písomne na OOFZ najneskôr 5 dní pred dňom konania konferencie, na ktorej sa konajú voľby, t. j. do 21.11.2021 23:59:59 hod. (čl. 31/4 Stanov OOFZ) buď osobne na sekretariáte OOFZ, resp. mailovou formou na adresu  obfzsk@futbalsfz.sk s predmetom správy „Voľby 2021“.

Voľby do orgánov OOFZ podľa Stanov OOFZ:
- Voľba predsedu OOFZ na obdobie 2022-2025
- Voľba členov VV OOFZ na obdobie 2022-2025
- Voľba členov riadnej konferencie OOFZ na obdobie 2022-2025, podľa kľúča 1 člen za 1 FK účinkujúci v súťažiach dospelých OOFZ
- Voľba kontrolóra - predsedu RK OOFZ na obdobie 2022-2025
- Voľba predsedu odvolacej komisie OOFZ na obdobie 2022-2025
- Voľba predsedu disciplinárnej komisie OOFZ na obdobie 2022-2025
- Voľba členov riadnej konferencie VsFZ na obdobie 2022-2025, podľa kľúča VsFZ

Členom orgánu OOFZ môže byť zvolená fyzická osoba, ktorá spĺňa nasledovné podmienky:
- Je individuálnym členom SFZ (je registrovaný v ISSF)
- Má spôsobilosť na právne úkony
- Bezúhonnosť
- Súhlasí s kandidatúrou

Oprávnenie byť delegátom na Volebnej konferencii OOFZ (meno osoby, ktorá bude klub na Volebnej konferencii zastupovať) oznámi klub prostredníctvom svojho ISSF managera mailovou formou na adresu:  obfzsk@futbalsfz.sk  s predmetom správy „Delegát 2021“ najneskôr 3 dní pred začiatkom konferencie (do 23.11.2021 do 23:59:59 hod.). 

Viac na: http://svidnik.obfz.futbalovekluby.sk/clanky/

Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk

OOFZ Svidník

 

 

 

 

 

 

 

Svidníčania hrali po takmer troch týždňoch

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-21, -23, -20)

    Po takmer troch týždňoch bez súťažného zápasu v uplynulú sobotu 13. novembra svidnícki extraligoví volejbalisti konečne hrali. Zverenci trénera Rastislava Paňka sa v 8. kole volejbalovej extraligy mužov predstavili na domácej palubovke proti Prešovu.

    Portál Slovenskej volejbalovej federácie svf.sk medzi udalosti víkendového kola zaradil prešovského univerzála Michala Ščerbu. Svidnícky odchovanec zaznamenal v zápase proti materskému klubu 5 es.

    Vo všeobecnosti v 8. kole mužskej extraligy sa neudiali žiadne prekvapenia. Svidník na domácej palubovke aj s viacerými mladíkmi v zostave potrápil skúsenejší Prešov len v druhom sete a Myjava si pred pondelkovým zápasom v MEVZA lige vyskúšala aj hráčov z lavičky a omladenej Prievidzi nedala žiadnu šancu na úspech, ktorú s prehľadom zdolala 3:0.

Zostava Svidníka: Šellong 6, R. Vitko 2, M. Sopko ml. 5, Macko 8, Gulák 9, Gula 5 libero M. Vitko (Horňák 5, Ľ. Skasko 0, B. Skasko 7). Tréner: R. Paňko. 

Zostava Prešova: Smolej 10, Šiket 3, Lamanec 18, Ščerba 12, Mikovčík 4, Porubský 3 libero T. Lampart (Goč 0, Rzyman 0, M. Sopko st. 1, Anderko 0). Tréner: E. Digaňa.
Hráči zápasu: Daniel Šellong (TJ Slávia Svidník) - Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov).

    Tréner svidníckych volejbalistov Rastislav Paňko po domácej zápase s Prešovom povedal: „Na tento zápas sme nastúpili viacmenej s mladými hráčmi, dokonca dvaja hráči na ihrisku mali len 16 rokov. Tento duel bol taký zvláštny, nevyužili sme veľa side-outov, čo nás ukrátilo o veľa bodov, naša hra bola miestami dobrá, no miestami bola odovzdaná, ako keby sme ani nechceli vyhrať. Som rád, že príležitosť dostali mladší hráči a mali možnosť sa ukázať v extraligovom zápase. Veľká škoda nevyužitej koncovky v druhom sete. Boli sme blízko víťazstva v ňom, no na druhej strane sa nemôžeme ako tím položiť kvôli nevydarenej koncovke a zápas odovzdať súperovi.“

    Tréner Prešova Erik Digaňa zhodnotil zápas takisto: „Som rád, že po jednej prehre sme trošku znova chytili opraty do svojich rúk. Som rád, že bolo vidieť ten kolektívny výkon, ku ktorému som svojich hráčov nabádal. Musím pochváliť aj svojho asistenta Martina Dobiáša, ktorý v rozhodujúcom momente vystavil striedanie, ktoré v druhom sete rozhodlo. Som rád, že sa môžem oprieť naozaj o všetkých členov nášho klubu.“

Východniarske derby vo Svidníku tak vyhrali skúsenejší Prešovčania a Svidníčanov čaká v sobotu 20. novembra cesta do Prievidze, kde sa od 18. hodiny predstavia v zápase 9. kola extraligy proti domácim.

(ps, svf)

 

 

 

 

Svidnícky volejbal má eshop

TJ Slávia Svidník má vlastný eshop. Spustili ho minulý týždeň na stránke www.volejbalsvidnik.sk

   „Náš merch si od dnes môžete zakúpiť prostredníctvom odkazu "FANZONE" na našej webovej stránke http://volejbalsvidnik.sk/,“ napísal klub na sociálnych sieťach a vedzte, že pod pojmom merch majú na mysli dresy, tričká, mikiny, šiltovky, kľúčenky či poháre, samozrejme, všetko s logom či motívom klubu, teda TJ Slávia Svidník.

    So spustením e-shopu prichádza aj špeciálna 20% novembrová zľava pre všetkých volejbalových fanúšikov. „Urobte radosť sebe, svojmu okoliu alebo v predstihu a so zľavou pripravte vianočné prekvapenie,“ nabádajú svidnícki extraligoví volejbalisti na začiatku predvianočného obdobia.

(ps, tjs)