e-mail:  redakcia@podduklianskenovinky.sk

ŠPORT

Úradná správa č. 35 zo dňa 9. júna 2022

Futbal III. liga

Žiaci ZŠ Komenského získali dva tituly majstra Slovenska v mas-wrestlingu

V uplynulý piatok 10. júna vycestovalo šesť žiakov a žiačok Základnej školy na Komenského ulici vo Svidníku na Majstrovstvá Slovenska mládeže v mas-wrestlingu. Súťaž sa uskutočnila v športovej hale Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Samotné Majstrovstvá SR otvoril prezident federácie v mas-wrestlingu Ján Matej a predstavil Janku Vaškovú, najsilnejšiu ženu sveta za rok 2021. Najprv bolo váženie pretekárov, a potom boli rozdelené hmotnostné kategórie. Naši žiaci si počínali vynikajúco. Do 80 kg získal 1. miesto Norbert Jurčo, 2. miesto Daniel Šimko. Do 90 kg získal 1. miesto Šimon Pančák. Žiačky: do 80 kg - 3. miesto Bianka Kotuličová, 4. miesto Nasťa Halasiuk a 4. miesto - Petra Turcovská do 70 kg.

Čo je mas-wrestling?

Je to silové preťahovanie športovcov sediacich oproti sebe v ohraničenom priestore, kde ich oddeľuje doska, do ktorej sa zapierajú nohami. Podstatou tohto športu je snaha súperov sediacich oproti sebe sa po doske premiestňovať a vychyľovať s cieľom zmocniť sa pol metrového kolíka, ktorý držia oboma rukami. Víťazom sa stáva ten súťažiaci, ktorému zostane kolík v rukách, prehodí súpera na svoju stranu, alebo iným spôsobom dostane kolík na svoju stranu.

Tento šport v súčasnej dobe združuje 79 krajín sveta. Vďaka dobrým preferenciám tohto športu vo svete a snahe vedenia Svetovej federácie sa predpokladá, že v roku 2032 bude mas-wrestling zaradený medzi olympijské športy. Dôkazom sú toho Svetové hry mládeže, ktoré sa konajú každé štyri roky pod patronátom Svetového olympijského výboru. V rámci  olympijských hier v roku 2024 v Paríži, bude mas-wrestling zaradený ako doplnkový ukážkový šport. Celkových majstrovstiev Slovenska mládeže v mas-wrestlingu sa zúčastnilo cez 90 súťažiacich z celého Slovenska. Silné obsadenie súťažiacich mali hlavne Banská Bystrica, Prešov, Bardejov, Brezno, Giraltovce, Sološnica, Hertník a Malcov.

Žiaci Základnej školy Komenského vo Svidníku bojovali statočne a ich tréningy ráno pred vyučovaním niekoľko týždňov boli výsledkom zisku dvoch titulov majstra SR a jedného vicemajstra SR a na záver zisku bronzu v kategórií žiačok. Učiteľ a tréner: M. Klimik

(ps)

Sekretariát

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac máj, ktorá je splatná do 14.6.2022 (utorok).

VSFZ Košice plánuje organizovať školenia športových odborníkov ZDRAVOTNÍK, pre získanie licencie „kurz prvej pomoci.“ Prihlásiť sa môžete do 20.6.2022 na sekretariát OOFZ Svidník. Na základe uzavretia prihlášok a podľa počtu frekventantov bude stanovený termín licenčného školenia.

ŠTK OOFZ

Schválila výsledky 24. kola 6. ligy dospelých, výsledky 12. kola 5. ligy dorastu, výsledky 13. kola 4. ligy žiakov sk. A, výsledky 10.kola 4. ligy žiakov sk. B

Kontumuje: stretnutie 14. kola 4. ligy žiakov Koprivnica - Lúčka 3:4 na 3:0 kont., v zmysle SP, čl.52 a čl. 82 SP - štart hráča na cudzí RP

Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1  do 14 dní

KR OOFZ

26. kolo 6. liga dospelí - 18. a 19.6.2022 o 17.00 hod.: Radoma - Miňovce (Hubáč, Babiarčik, Sidorová - Brendza), Rovné - Lúčka (A. Špak, Kamenický - Šafranko), Kuková - Mestisko (Džavoronok, R. Tomko - Feč), Chotča - Stročín (Hubáč, Čonka - Vaško), Sitníky - Breznica (OOFZ, OOFZ, OOFZ - Fiľarský), V. Orlík - Tisinec (Babiarčik, Šugár - Burcák).

14. kolo 5. liga dorast - 18.6.2022 o 14.00 hod.: Breznica - Chotča (Babiarčik), Rovné - Radoma (Kamenický)

15. kolo 4. liga žiaci - skupina A - 16.6.2022 o 17.00 hod.: Kalnište - Koprivnica (R. Tomko), Kuková - Giraltovce (OOFZ).

12. kolo 4. liga žiaci - skupina B - 18.6.2022 o 10.00 hod.: V. Orlík - Mestisko (Čonka) 16.6.2022 o 16.00 hod.Tisinec - Stročín (Sidorová)

KR berie na vedomie podnet FK Tisinec bez prijatia ďalších opatrení.

KR na základe vlastného šetrenia vzhliadla videozáznam zo stretnutia 24. kola 6. ligy dospelých Radoma - Rovné a konštatuje, že hráčovi TJ Družstevník Rovné - Tomáš Ferenc - 1238166 - mal byť správne udelený OT ŽK za NS - zmarenie sľubne sa rozvíjajúcej akcie podrazením súpera pred pokutovým územím.

DK OOFZ

Na základe stanoviska KR upúšťa od DO pre hráča TJ Družstevník Rovné - Tomáš Ferenc - 1238166.

Trestá vedúceho mužstva OŠK Miňovce - Ján Baňka - 1001868 - DO pozastavením výkonu funkcie na 3 týždne nepodmienečne od 09.06.2022, podľa DP čl. 48/1c,2b, poplatok 10,- EUR

Trestá hráča TJ Družstevník Rovné - Lukáš Ksenič - 1220737 - DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 09.06.2022, podľa DP čl. 37/5(5 žk), poplatok 10,- EUR

Trestá hráča OŠK Miňovce - Martin Cap - 1328531 - DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 09.06.2022, podľa DP čl. 37/5(5 žk), poplatok 10,- EUR

Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie  (čl.84 ods.1 DP).

Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk

OOFZ Svidník

1 FK Svidník - OŠK Rudňany 5:2 (1:1)

Dobre naladení treťoligoví svidnícki futbalisti nastúpili v uplynulú sobotu 11. júna na domácom trávniku proti tímu z obce Rudňany.

Hrali veľmi dobre a už v 18. minúte sa ujali vedenia po góle Hirku, ktorý sa neskôr, ako sa ukázalo, stal hrdinom zápasu. Hostia síce v 44. minúte vyrovnali gólom z pokutového kopu, no v druhom polčase to bol zápas Svidníčanov.

V 50. minúte dostal domácich do vedenia Ivanecký, v 55. minúte pridal ďalší gól Hirka z pokutového kopu a ten istý hráč pridal aj štvrtý gól domácich z pokutového kopu. V 87. minúte síce hostia znížili, no o minútu neskôr stanovil stav stretnutia zo štandardnej situácie na konečných 5:2 znovu Hirka. Stal sa tak štvorgólovým strelcom zápasu.

ŽK: Vinclér.

Zostava Svidníka: Vinclér (90. T. Jánošík) - Ducár, Tatar, Ivanecký, Hirka, Špilár, Guman, Haňak (90. Bartoš), Sova, Ardishvilli, Luščík (77. T. Čabala).

V najbližšiu sobotu 18. júna sa svidnícki futbalisti predstavia od 17. hodiny v Raslaviciach.